image
(Пре)големи очекувања од Андреј Пленковиќ
DW
Шефот на ХДЗ Пленковиќ денеска треба да добие доверба за состав на нова влада. Очекувањата од него се големи, од продолжување на финансиската консолидација до претворање на ХДЗ од десничарска во конзервативна партија

Курсеви

(MKD)

54.8575
61.4898
53.8628
38.6194
71.0454
0.4906

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0185
EUR/USD
1.1209
GBP/USD
1.2951
USD/JPY
111.8172
EUR/CHF
1.1416
EUR/AUD
1.5922

Игри