image
Нема пари за превенција од ХИВ/СИДА во Македонија
DW
Лицата со ХИВ и ризичните групи во Македонија наскоро може да останат без терапија и превенција.

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри