image
Samsung е сеуште најсилниот бренд во Кореа!
GSM.mk
Иако најновиот Galaxy Note 7 не го доживеа успехот кој што беше очекуван и генерално опадна репутацијата на Samsung, сепак Galaxy серијата успеа да остане на врвот во Кореја како еден од најбараните брендови..Galaxy брендот е еден од најпознатите во светот. Голем број од најуспешните уреди на Samsung се излезени под ова име. Во период кога Samsung се преплавени со негативни коментари, веста дека се сеуште еден од најбараните брендови во Кореја ќе и помогне на компанијата да се врати на врвот.Според Brand Stock, Samsung се наоѓа на првото место со 912.2 поени, додека пак Google го зафати деветото место со 891.6 поени. Сепак, брендот ќе треба да се избори да го задржи своето место за последниот период од годинава, откако Mountain View компанијата најави линија на неколку големи производи. Останува да видиме дали Samsung ќе успее да ја одржи својата репутација и да се врати на врвот.

Курсеви

(MKD)

54.1938
61.4883
53.7908
39.3575
69.5963
0.479

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0075
EUR/USD
1.1346
GBP/USD
1.2842
USD/JPY
113.1395
EUR/CHF
1.1431
EUR/AUD
1.5623

Игри