image
Кој нов смартфон има најиздржлива батерија?
GSM.mk
Капацитетот на батеријата на смартфоните е една од најважните карактеристики на новите смартфони, а ако барате модел што може да издржи многу работа со едно полнење, погледнете ја следната листа..Независното тело за потрошувачки истражувања Which?, направи компаративен тест за автономијата на батеријата на најактуелните телефони во моментот.Во тестот учествуваа четири паметни телефони - HTC 10 со батерија од 3.000 mAh, Samsung Galaxy S7 исто така со батерија од 3.000 mAh, LG G5 со батерија од 2.800 mAh, како и 1.960 mAh.Тестирањето беше извршено со симулатор на 3G мрежа во која сигналот постојано е со иста силина. Телефоните прво биле наполнети до максимум, а потоа со иста осветленост на екранот, биле подложени на исти тестирања.Најдобро се покажал моделот HTC 10, а најмала автономија, (делумно поради значително помалата батерија во однос на конкуренцијата) има iPhone 7.Извор: Kajgana.com

Курсеви

(MKD)

54.1275
61.4997
54.2182
38.7058
69.6486
0.4936

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9983
EUR/USD
1.1362
GBP/USD
1.2868
USD/JPY
109.6586
EUR/CHF
1.1343
EUR/AUD
1.5889

Игри