image
Само Симоне Инѕаги може да се забие вака во гол
Off.net
Инѕаги помладиот беше далеку од тоа што беше Пипо или искрено беше дрво во напад. Денешниот датум ни извади еден ретро хајлатс од пред точно 17 години од шампионскиот Лацио. Противник во ЛШ им е Марибор кој го ташлаат 4:0. Инѕаги успеа да се сопне сам од себе со топка на метро од гол, а на 0:0 место да ја забие во мрежа, од 5-6 метри ја искрши пречката.

Курсеви

(MKD)

55.0349
61.4905
55.9768
38.6781
68.4521
0.5089

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9832
EUR/USD
1.1173
GBP/USD
1.2438
USD/JPY
108.1448
EUR/CHF
1.0985
EUR/AUD
1.5898

Игри