image
Политика на чувства - Трамп и постфактичкиот свет
DW
Што сѐ не зборува против Доналд Трамп, а тој сепак е во тренд. Чувствата се поважни од фактите.

Курсеви

(MKD)

54.8575
61.4898
53.8628
38.6194
71.0454
0.4906

Валутен Пазар

USD/CHF
1.0185
EUR/USD
1.1209
GBP/USD
1.2951
USD/JPY
111.8172
EUR/CHF
1.1416
EUR/AUD
1.5922

Игри