image
23 сезони, 23 голови на капитенот
Off.net
Дебитираше под водство на Вујадин Бошков во 1993-та на 16 години, а потоа со Карло Мацоне стана стартер. Првите две сезони не успеа да постигне гол, но од 1994/1995 до 2016/2017 нема утка. Некако најмногу му лежи Интер.

Курсеви

(MKD)

53.8992
61.4936
54.2224
39.1056
69.0086
0.4765

Валутен Пазар

USD/CHF
0.994
EUR/USD
1.1409
GBP/USD
1.2803
USD/JPY
113.1148
EUR/CHF
1.1341
EUR/AUD
1.5725

Игри