image
Денес ќе се одржи првиот скопски Distinguished Gentleman’s Ride
CarClub
Годинава и Скопје за прв пат ќе биде дел од глобалниот хуманитарен настан – Distinguished Gentleman’s Ride! Оваа година, за прв пат Скопје ќе биде дел од глобалното движење „The Distinguished Gentlemans Ride“ кое е единствено од овој тип и се одржува на иста дата со иста причина во повеќе од 500 градови во светот. [&hellip

Курсеви

(MKD)

54.9667
61.4913
55.0258
37.6117
68.7822
0.5079

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9989
EUR/USD
1.1187
GBP/USD
1.2513
USD/JPY
108.2235
EUR/CHF
1.1175
EUR/AUD
1.6349

Игри