image
Volkswagen најавува електричен автомобил – ќе има автономија од 480 км со само 15-минутно полнење!
CarClub
Германскиот концерн се подготвува да понуди вистинска револуција меѓу електричните возила – во Париз ќе претстават компактен хечбек кој со само 15-минутно полнење ќе има автономија од 480 километри! Според официјални претставници од Volkswagen кои зборуваа за германскиот магазин WirstschaftWoche, Volkswagen ќе го претстави својот електричен автомобил од следната генерација во Париз во Октомври. Најавите [&hellip

Курсеви

(MKD)

54.8671
61.4896
55.0193
37.7167
69.0739
0.5061

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9972
EUR/USD
1.1207
GBP/USD
1.2589
USD/JPY
108.4116
EUR/CHF
1.1176
EUR/AUD
1.6303

Игри