image
ТЕСТ: Maserati Ghibli S Q4 – Ghibli во вистинско издание!
CarClub
Неодамна имавме можност да поминеме малку време со врвната изведба на Maserati Ghibli – варијантата S Q4 која крие 3-литарски твин-турбо V6 со потекло од Ferrari кој испорачува 404 коњски сили! Ова не е нашиот прв контакт со Maserati Ghibli – на почетокот на оваа година имавме можност да го запознаеме Ghibli Diesel и имаме [&hellip

Курсеви

(MKD)

54.7718
61.4868
55.7299
38.6394
68.593
0.5084

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9828
EUR/USD
1.1226
GBP/USD
1.2523
USD/JPY
107.7337
EUR/CHF
1.1033
EUR/AUD
1.5913

Игри