image
Инстаграм го користат пола милијарда корисници
SkopjeId
Социјалната мрежа за споделување на фотографии, која е во сопственост на Фејсбук, достигна повеќе од пола милијарда корисници, врз основа на месечните посети. Оваа бројка во септември изнесуваше 400 милиони, а дополнителни 100 милиони се приклучија за помалку од една година. Инстаграм  секојдневно  го користат , околу 300.000.000 корисници. Инстаграм има повеќе од 95 милиони […]

Курсеви

(MKD)

54.7718
61.4868
55.7299
38.6394
68.593
0.5084

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9828
EUR/USD
1.1226
GBP/USD
1.2523
USD/JPY
107.7337
EUR/CHF
1.1033
EUR/AUD
1.5913

Игри