image
Балканот сѐ повеќе заостанува зад Европа
МКД
Студијата на словенечкиот економист Тине Крачун покажува дека земјите од Западниот Балкан сѐ повеќе заостануваат во однос на развиените држави од Централна и Западна Европа, пренесува Б92.

Курсеви

(MKD)

52.0298
61.4888
53.0213
40.8428
68.6106
0.4597

Валутен Пазар

USD/CHF
0.9813
EUR/USD
1.1818
GBP/USD
1.3187
USD/JPY
113.1821
EUR/CHF
1.1597
EUR/AUD
1.5055

Игри